custom-header

Projekt domku jednorodzinnego lekarza

Projekt domku jednorodzinnego lekarza

Projekt domku jednorodzinnego lekarza

Tematem mojego projektu jest stworzenie domku jednorodzinnego dostosowanego do potrzeb rodziny czteroosobowej. W rodzinie tej matka pracuje jako grafik komputerowy, a ojciec jako lekarz dlatego przewidziałam również gabinet lekarski w piwnicy. Dzieci są w wieku szkolnym, jedno w podstawówce, drugie na początku gimnazjum.

Jest to jeden z ciągu domów znajdujących się w zabudowie grupowej, co oznacza ni mniej ni więcej, ale specyficzny rodzaj układu szeregowego, inaczej mówiąc gniazdowego, ponieważ szeregowce tworzą własny dziedziniec, w tym przypadku okrągły. Kuchnie koniecznie muszą być usytuowane od strony zewnętrznej, co w literaturze przedmiotu argumentuje się tym, że matka, przebywając w kuchni, ma na oku dzieci bawiące się na podwórzu. Jako technologie sprawdzą się tu cegły budowlane, układane w wątku polskim, o standardowych wymiarach sześć na dwanaście na dwadzieścia pięć centymetrów.

Domy są piętrowe, wyposażone w parter, piętro oraz piwnicę, w której usytuowany został gabinet lekarski. Na dole przewidziano pokój dzienny, kuchnię i jadalnię, na piętrze sypialnie oraz gabinet komputerowy matki. Elewację projektuję białą, tynkowaną na górze, co na dole zastępuje bielona cegła zewnętrzna.To tworzy ciekawy efekt dualizmu, ale jednocześnie czystości i sterylności, Dachówka w kolorze szarym, najlepiej karpiówka, ewentualnie gont.

Każdy dom wyposażony jest w ogródek, z dwóch stron przylegającym do sąsiadów, z jednej strony do pasa zieleni. Do wybudowania murku wykorzystana zostanie cegła klinkierowa ruda oraz stalowe, proste, ale ostro zakończone pręty.

Mam nadzieję, że projekt zostanie świetnie odebrany przez inwestorów i pozwoli spędzić w nim wiele lat, nie tylko szczęśliwych, jak również pozbawionych zmartwień wynikających z błędów funkcjonalnych oraz problemów technicznych.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *