custom-header

Cegły i pustaki – rodzaje

W branży budowlanej, aż roi się od produktów i rozwiązań technologicznych, które można wykorzystywać do budowania dowolnych budynków. Jednym z materiałów, który jest wykorzystywany do stawiania większych i mniejszych obiektów są cegły oraz pustaki. Przyjrzyjmy się zatem poniżej ich właściwościom.

Na rynku są aktualnie dostępne liczne rodzaje cegieł i pustaków. W przypadku cegieł warto wyróżnić cegłę klinkierową, a także cegły pełne, poryzowane i dziurawki. Każda z nich posiada inne właściwości, dlatego ich zastosowanie nieco się różni. W przypadku pustaków warto wymienić ceramiczne pustaki, które cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Cała produkcja pustaków ceramicznych polega na wypalaniu gliny co nadaje pustakom dużą wytrzymałość. Według wielu ekspertów jest to jeden z trwalszych materiałów dostępnych aktualnie na rynku. Niektóre cegły okazują się być zbyt nasiąkliwe, dlatego nie można stosować ich do tworzenia zewnętrznych ścian czy kominów. Jednak każdy producent pustaków ceramicznych może zagwarantować, że jego wyroby z powodzeniem sprostają takim zadaniom. Otóż takie pustaki nie są nasiąkliwe, a dodatkowo świetnie izolują każdy budynek. Tak samo jak w przypadku cegieł tak też i tutaj dostępne są różne wymiary pustaków ceramicznych. Dzięki temu istnieje szerokie pole manewru podczas wyboru potrzebnego materiału.

budownictwo6

Cegła klinkierowa stanowi najlepsze rozwiązanie, gdy decydujemy się na budowę domu z cegły. Należy jednak pamiętać, że ceny pustaków ceramicznych są o wiele niższe niż w przypadku takiej cegły. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, iż cegły stanowią cięższy materiał, a z kolei pustaki ceramiczne charakteryzują się dużą lekkością. Stąd też są o wiele wygodniejsze podczas murowania. Takie tanie pustaki ceramiczne stanowią, więc ciekawe i godne uwagi rozwiązanie.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *